XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to bs translation catalogue (20 entries)

en: Pages
bs: Stranice

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
bs: Naslov bloka koji je prikazan korisniku.

en: Roles
bs: Uloge

en: Users
bs: Korisnici

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
bs: Blok %name je obrisan.

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Delete block
bs: Obriši blok

en: '%name' block
bs: '%name' blok

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
bs: Dozvoli korisnicima da podese postavke vidljivosti ovog bloka u postavkama svojih korisničkih naloga.

en: Show block for specific roles
bs: Prikaži blok za specifične uloge.

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
bs: Prikaži ovaj blok za odabrane uloge. Ukoliko ne odaberete nijednu ulogu, blok će biti prikazan svim korisnicima.

en: Show block on specific pages
bs: Prikaži blok na specifičnim stranicama

en: Save block
bs: Sačuvaj blok

en: The block configuration has been saved.
bs: Postavke bloka su sačuvane.

en: The block has been created.
bs: Blok je kreiran.
