XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to ca translation catalogue (38 entries)

en: Pages
ca: Pàgines

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: The title of the block as shown to the user.
ca: El títol del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Roles
ca: Rols

en: Users
ca: Usuaris

en: Visibility settings
ca: Opcions de visualització

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el bloc %name?

en: The block %name has been removed.
ca: El bloc %name s'ha suprimit.

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: '%name' block
ca: Bloc '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ca: Permet als usuaris individuals personalitzar la visibilitat d'aquest bloc en els paràmetres del seu compte.

en: Show block for specific roles
ca: Mostra el bloc per a rols específics

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
ca: Mostra aquest bloc només pel/s rol/s seleccionat/s. Si no seleccioneu cap rol, el bloc serà visible a tots els usuaris.

en: Show block on specific pages
ca: Mostra el bloc en pàgines específiques

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: The block has been created.
ca: S'ha creat el bloc.

en: Region settings
ca: Paràmetres de la regió

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
ca: Sobreescriviu el títol predeterminat del bloc. Utilitzeu <em>!placeholder</em> per a no mostrar cap títol, o deixeu-ho en blanc per a utilitzar el títol predeterminat del bloc.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
ca: Especifiqueu en quins temes i regions es mostra aquest bloc.

en: All pages except those listed
ca: Totes les pàgines excepte les llistades

en: Only the listed pages
ca: Només les pàgines llistades

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Especifiqueu pàgines utilitzant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Camins d'exemple en són %blog per a la pàgina del bloc i %blog-wildcard per cada bloc personal. %front és la portada.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ca: Pàgines en les que aquest codi PHP retorna <code>TRUE</code> (només per experts)

en: Pages or PHP code
ca: Pàgines o codi PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ca: Si s'ha escollit l'opció PHP, introduïu un codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot trencar el vostre lloc Drupal.

en: Customizable per user
ca: Personalitzable per l'usuari

en: Not customizable
ca: No personalitzable

en: Customizable, visible by default
ca: Personalitzable, visible per defecte

en: Customizable, hidden by default
ca: Personalitzable, amagat per defecte

en: Ensure that each block description is unique.
ca: Assegureu-vos que cada descripció de bloc sigui única.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ca: Una breu descripció del vostre bloc. S'utilitza a la <a href="@overview">pàgina d'administració dels blocs</a>.

en: !theme (default theme)
ca: !theme (tema predeterminat)

en: !theme (administration theme)
ca: !theme (tema d'administració)
