XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Pages
el: Σελίδες

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: The title of the block as shown to the user.
el: Ο τίτλος του μπλοκ όπως εμφανίζεται στο χρήστη.

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Users
el: Χρήστες

en: Visibility settings
el: Ρυθμίσεις ορατότητας

en: Are you sure you want to delete the block %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το μπλοκ %name;

en: The block %name has been removed.
el: Το μπλοκ %name διαγράφηκε.

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Delete block
el: Διαγραφή μπλοκ

en: '%name' block
el: Μπλοκ '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
el: Να μπορούν οι χρήστες να ορίζουν την ορατότητα αυτού του μπλοκ στις ρυθμίσεις του λογαριασμού τους.

en: Show block for specific roles
el: Εμφάνιση του μπλοκ για συγκεκριμένους ρόλους

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
el: Εμφάνιση αυτού του μπλοκ μόνο για τους επιλεγμένους ρόλους. Αν δεν επιλέξετε κανένα ρόλο, το μπλοκ θα είναι ορατό σε όλους τους χρήστες.

en: Show block on specific pages
el: Να εμφανίζεται το μπλοκ σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Save block
el: Αποθήκευση του μπλοκ

en: The block configuration has been saved.
el: Οι ρυθμίσεις του μπλοκ αποθηκεύτηκαν.

en: The block has been created.
el: Το μπλοκ δημιουργήθηκε.

en: Region settings
el: Ρυθμίσεις περιοχής

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
el: Υπερίσχυση του προεπιλεγμένου τίτλου του μπλοκ. Χρησιμοποιήστε <em>!placeholder</em> για να μην εμφανίζεται τίτλος ή αφήστε το κενό για να εμφανίζεται ο προεπιλεγμένος τίτλος του μπλοκ.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
el: Διευκρινίστε σε ποιες θεματικές παραλλαγές και σε ποιες περιοχές θα εμφανίζεται αυτό το μπλοκ.

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Customizable per user
el: Προσαρμοζόμενο ανά χρήστη

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Customizable, visible by default
el: Προσαρμόσιμο, ορατό από προεπιλογή

en: Customizable, hidden by default
el: Προσαρμόσιμο, κρυφό από προεπιλογή

en: Ensure that each block description is unique.
el: Βεβαιωθείτε ότι η περιγραφή του κάθε μπλοκ είναι μοναδική.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
el: Μία σύντομη περιγραφή του μπλοκ. Χρησιμοποιείται στη <a href="@overview">σελίδα διαχείρισης των Μπλοκ</a>.

en: !theme (default theme)
el: !theme (προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή)

en: !theme (administration theme)
el: !theme (θεματική παραλλαγή της διαχείρισης)
