XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to eo translation catalogue (20 entries)

en: Pages
eo: Paĝoj

en: delete
eo: forigu

en: Delete
eo: Forigu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: The title of the block as shown to the user.
eo: La titolo de la bloko, kiel montrata al la uzanto.

en: Roles
eo: Roloj

en: Users
eo: Uzantoj

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la blokon %name?

en: The block %name has been removed.
eo: La bloko %nomo estas forigita.

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Delete block
eo: Forigu blokon

en: '%name' block
eo: '%name' bloko

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eo: Permesu al individuaj uzantoj decidi ĉu ĉi tiu bloko estas videbla aŭ ne.

en: Show block for specific roles
eo: Montru blokon por specifaj roloj

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eo: Montru ĉi tiun blokon nur por la elektitaj rolo(j). Se vi elektas neniujn rolojn, la bloko videblus al ĉiuj uzantoj.

en: Show block on specific pages
eo: Montru blokon sur la jenaj paĝoj

en: Save block
eo: Konservu blokon

en: The block configuration has been saved.
eo: Blokagordoj konserviĝis.

en: The block has been created.
eo: La bloko estas kreita.
