XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Pages
is: Síður

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Cancel
is: Hætta við

en: Block title
is: Titill á blokk

en: The title of the block as shown to the user.
is: Titill blokkar eins og hún birtist notanda.

en: Roles
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Are you sure you want to delete the block %name?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða blokk %name?

en: The block %name has been removed.
is: Blokkin %name hefur verið fjarlægð.

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Delete block
is: Eyða blokk

en: '%name' block
is: '%name' blokk

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
is: Leyfa notendum að sérsníða sýnileika þessarar blokkar í notendastillingum sínum.

en: Show block for specific roles
is: Sýna blokk fyrir ákveðin hlutverk.

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
is: Sýna þessa blokk aðeins fyrir sértæk(t) hlutverk. Ef ekkert hlutverk er valið, verður blokkin sýnileg öllum notendum.

en: Save block
is: Vista blokk

en: The block configuration has been saved.
is: Stilling á blokk hefur verið vistuð.

en: The block has been created.
is: Blokk hefur verið stofnuð.

en: Not customizable
is: Ekki stillanlegt
