XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to nn translation catalogue (20 entries)

en: Pages
nn: Sider

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: The title of the block as shown to the user.
nn: Overskrift for blokken slik den visast for brukaren.

en: Roles
nn: Roller

en: Users
nn: Brukarar

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette blokken %name?

en: The block %name has been removed.
nn: Blokken %name er fjerna.

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: Delete block
nn: Slett blokk

en: '%name' block
nn: '%name' blokk

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
nn: La brukarane velge om denne blokken skal visast eller ikkje frå brukarens kontoinstillingar.

en: Show block for specific roles
nn: Vis blokken for enkelte roller

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
nn: Vis blokken bare for valgte rolle(r). Om du ikkje vel roller, vil blokken vera synleg for alle brukarar.

en: Show block on specific pages
nn: Vis blokken kun på spesifikke sider

en: Save block
nn: Lagre blokk

en: The block configuration has been saved.
nn: Konfigurasjon av blokken er lagra.

en: The block has been created.
nn: Blokken er oppretta.
