XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to or translation catalogue (17 entries)

en: Pages
or: ପୃଷ୍ଠା

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Block title
or: ବ୍ଲକ ଶୀର୍ଷକ

en: The title of the block as shown to the user.
or: ଖଣ୍ଡ ଶୀର୍ଷକ, ଯେପରିକି ବ୍ଯବହାରକାରୀ କୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଛି

en: Are you sure you want to delete the block %name?
or: ଆପଣ ବ୍ଲକ %name କୁ ଅପସାରଣ କରୁଛନ୍ତି, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ କି ?

en: The block %name has been removed.
or: ବ୍ଲକ୍ %name ଟି ଅପସାରିତ ହୋଇଯାଇଛି

en: Block description
or: ବ୍ଲକ ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Delete block
or: ବ୍ଲକ ଅପସାରଣ

en: '%name' block
or: '%name' ବ୍ଲକ

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
or: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ଯବହାରକାରୀ ନିଜ  ହିସାବ(ଅକାଉଣ୍ଟ) ବିନ୍ୟାସ ରେ ଏହି ବ୍ଲକ୍ ର ଦୃଶ୍ୟମାନ୍ୟତା ନିରୁପଣ କରିପାରିବେ

en: Show block for specific roles
or: ବ୍ଲକ୍ ଟିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରୋଲ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରନ୍ତୁ

en: Show block on specific pages
or: ବ୍ଲକ୍ ଟିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପୃଷ୍ଠା ମାନଙ୍କରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କର

en: Save block
or: ବ୍ଲକ ସଂରକ୍ଷଣ

en: The block configuration has been saved.
or: ବ୍ଲକ୍ ବିନ୍ୟାସ ସଂରକ୍ଷିତ ହୋଇଯାଇଛି

en: The block has been created.
or: ବ୍ଲକ ଟି ନିର୍ମାଣ ହୋଇଯାଇଛି
