XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: The title of the block as shown to the user.
ro: Titlul blocului, așa cum apare utilizatorului.

en: Roles
ro: Roluri

en: Users
ro: Utilizatori

en: Visibility settings
ro: Setări vizibilitate

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ro: Sigur doreşti să ştergi blocul %name ?

en: The block %name has been removed.
ro: Blocul %name a fost înlăturat.

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Delete block
ro: Şterge blocul

en: '%name' block
ro: blocul '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ro: Permite utilizatorilor individuali să  personalizeze vizibilitatea acestui bloc în preferinţe.

en: Show block for specific roles
ro: Afişează blocul pentru anumite roluri

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
ro: Afişează acest bloc doar pentru rolurile selectate. Blocul va fi vizibil pentru toţi utilizatorii dacă nu a fost selectat nici un rol.

en: Show block on specific pages
ro: Afişează blocul pe anumite pagini

en: Save block
ro: Salvați blocul

en: The block configuration has been saved.
ro: Configurația blocului a fost salvată.

en: The block has been created.
ro: Blocul a fost creat.

en: Region settings
ro: Setări regiune

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
ro: Suprascriere titlu implicit pentru bloc. Se poate folosi <em>!placeholder</em> pentru a nu fi afişat niciun titlu, sau se lasă gol pentru a fi folosit titlul implicit al blocului.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
ro: Specifică în care teme şi regiuni va fi afişat acest bloc.

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ro: Pagini în care acest cod PHP returnează <code>TRUE</code> (numai pentru experţi)

en: Pages or PHP code
ro: Pagini sau cod PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ro: Dacă este selectată opţiunea PHP, se introduce codul PHP între %php. Trebuie avut în vedere că executarea de cod PHP incorect poate face ca situl să devină inutilizabil.

en: Customizable per user
ro: Personalizabil per utilizator

en: Not customizable
ro: Nu se poate personaliza

en: Customizable, visible by default
ro: Personalizabil, vizibil în mod implicit

en: Customizable, hidden by default
ro: Personalizabil, ascuns în mod implicit

en: Ensure that each block description is unique.
ro: Verifică că descrierea fiecărui bloc este unică.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ro: O scurtă descriere a blocului dvs. Utilizat în <a href="@overview">Pagina de administrare blocuri</a>.

en: !theme (default theme)
ro: !theme (tema implicită)

en: !theme (administration theme)
ro: !theme (temă de administrare)
