XML-RPC Tester (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Signature
hu: Aláírás

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Send
hu: Küldés

en: Operation
hu: Művelet

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Method name
hu: Metódus neve

en: Server address
hu: Kiszolgáló címe

en: Call method
hu: Hívási mód

en: string
hu: karaktersorozat

en: Error: @error
hu: Hiba: @error

en: int
hu: egész

en: Method parameters
hu: Metódus paraméterei

en: Enter an integer value.
hu: Egy egész számot kell megadni.

en: Parameter @num
hu: @num paraméter

en: %method has no parameters defined.
hu: %method metódusnak nincsenek paraméterei meghatározva.

en: Method successful.
hu: Metódus sikeres.

en: Method result is empty.
hu: Metódus eredménye üres.

en: Return type
hu: Visszatérés típusa

en: Add a new method
hu: Egy új metódus hozzáadása

en: Custom XML
hu: Egyéni XML

en: Edit method
hu: Metódus szerkesztése

en: Edit a custom method
hu: Egy egyéni metódus szerkesztése

en: Delete method
hu: Metódus törlése

en: Delete a custom method
hu: Egy egyéni metódus törlése
