XML sitemap (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (72 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Pages
uk: Сторінки

en: title
uk: назва

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Content
uk: Матеріали

en: Totals
uk: Підсумки

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Last updated
uk: Останнє оновлення

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: None
uk: Ні

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію не можна буде скасувати.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Типово

en: Update
uk: Оновлення

en: URL
uk: Посилання

en: Visible
uk: Видимий

en: Custom links
uk: Користувальницькі посилання

en: Menu
uk: Меню

en: Advanced settings
uk: Додаткові налаштування

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Update options
uk: Оновити налаштування

en: Submitted
uk: Надіслано

en: Never
uk: Ніколи

en: Menu link
uk: Посилання на меню

en: Location
uk: Адреса

en: Vocabulary
uk: Словник

en: 1 day
uk: 1 день

en: Medium
uk: Середнє

en: Users
uk: Користувачі

en: Long
uk: Довго

en: Short
uk: Коротко

en: Included
uk: Включені

en: Excluded
uk: Вилучений

en: file system
uk: файлова система

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Available
uk: Доступно

en: Frontpage
uk: Головна сторінка

en: Writable
uk: Запис дозволено

en: Last modification date
uk: Дата останньої зміни

en: XML sitemap
uk: XML мапа сайту

en: XML sitemap node
uk: XML sitemap матеріал

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
uk: Додати терміни таксономії на карту сайту.

en: Default priority
uk: Пріоритет базово

en: Indexed
uk: Індексований

en: Minimum sitemap lifetime
uk: Мінімальний час життя карти сайту

en: Number of links in each sitemap page
uk: Кількість посилань на кожній сторінці карти сайту

en: Sitemap cache directory
uk: Директорія кеша карти сайту

en: Rebuild sitemap
uk: Обновити карту сайту

en: Rebuild the site map.
uk: Перешикувати карту сайту

en: Adds user configurable links to the sitemap.
uk: Додає користувацькі посилання на карту сайту.

en: Search Engines
uk: Рушії пошуку

en: Adds menu item links to the sitemap.
uk: Додає посиланнями пункти меню на карту сайту.

en: Adds content links to the sitemap.
uk: Додає контекстні посилання на карту сайту.

en: Automatic (recommended)
uk: Автоматично (рекомендується)

en: (highest)
uk: (найвищий)

en: (normal)
uk: (нормальний)

en: (lowest)
uk: (найнижче)

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
uk: Включає стилі в карті сайту для людей

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
uk: Папка %directory не існує чи недоступна для запису.

en: Administer XML sitemap settings.
uk: Адміністрування налаштування XML Sitemap.

en: Anonymous access to user profiles
uk: Анонімний доступ до профілів користувачів

en: Adds user profile links to the sitemap.
uk: Додає посилання на профіль користувача на карту сайту.
