XML sitemap (7.x-2.0-rc2) - en to hu translation catalogue (215 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Pages
hu: Oldalak

en: title
hu: cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Totals
hu: Végösszeg

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Priority
hu: Fontosság

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: URL
hu: Webcím

en: Visible
hu: Látható

en: Custom links
hu: Egyedi hivatkozások

en: Add custom link
hu: Egyedi hivatkozás hozzáadása

en: Edit custom link
hu: Egyedi hivatkozás szerkesztése

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Updated
hu: Frissítve

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Never
hu: Soha

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Location
hu: Helyszín

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Medium
hu: Közepes

en: Users
hu: Felhasználók

en: Long
hu: Hosszú

en: Short
hu: Rövid

en: Included
hu: Beleértve

en: Inclusion
hu: Beleértés

en: Excluded
hu: Kizárva

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Available
hu: Elérhető

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Writable
hu: Írható

en: Last modification date
hu: Utolsó módosítás dátuma

en: 0.9
hu: 0,9

en: 0.8
hu: 0,8

en: 0.7
hu: 0,7

en: 0.6
hu: 0,6

en: 0.5
hu: 0,5

en: 0.4
hu: 0,4

en: 0.3
hu: 0,3

en: 0.2
hu: 0,2

en: 0.1
hu: 0,1

en: XML sitemap
hu: XML webhelytérkép

en: XML sitemap engines
hu: XML webhelytérkép motorok

en: Submit the sitemap to search engines.
hu: Webhelytérkép elküldése a keresőmotoroknak.

en: XML sitemap node
hu: XML webhelytérkép tartalom

en: XML sitemap taxonomy
hu: XML webhelytérkép taxonómia

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
hu: Taxonómia kifejezés hivatkozások hozzáadása a webhelytérképhez.

en: Default priority
hu: Alapértelmezés szerinti fontosság

en: XML sitemap user
hu: XML webhelytérkép felhasználó

en: Indexed
hu: Indexelve

en: Minimum sitemap lifetime
hu: Webhelytérkép legkisebb élettartama

en: No minimum
hu: Nincs alsó korlát

en: Number of links in each sitemap page
hu: Az egy webhelytérkép-oldalra eső hivatkozások száma

en: Maximum number of sitemap links to process at once
hu: Maximum hány webhelytérkép hivatkozás kerüljön feldolgozásra egyszerre

en: If you have problems running cron or rebuilding the sitemap, you may want to lower this value.
hu: Ha probléma adódik cron futtatáskor vagy a webhelytérkép újraépítésekor, érdemes ezt az értéket alacsonyabbra módosítani.

en: Sitemap cache directory
hu: Webhelytérképek gyorsítótárának könyvtára

en: Change frequency
hu: Gyakoriság megváltoztatása

en: The sitemap page link count of @size will create more than 1,000 sitemap pages. Please increase the link count.
hu: A megadott egy webhelytérkép oldalra kerülő linkmennyiséggel (@size) több, mint 1000 webhelytérkép-oldal jönne létre, ezért növelni kell ezt az értéket.

en: Invalid base URL.
hu: Érvénytelen alap URL.

en: Your sitemap is up to date and does not need to be rebuilt.
hu: A webhelytérkép a friss adatokat tartalmazza, nem szükséges újraépíteni.

en: Rebuild sitemap
hu: Webhelytérkép újraépítése

en: The priority of this URL relative to other URLs on your site.
hu: Ezen webcím elsődlegessége a webhely többi webcíméhez képest.

en: Default (@value)
hu: Alapértelmezett (@value)

en: Rebuilding Sitemap
hu: Webhelytérkép újraépítése

en: Could not open file @file for writing.
hu: @file fájl megnyitása írásra nem sikerült.

en: Unknown error occurred while writing to file @file.
hu: @file fájlba történő íráskor ismeretlen hiba történt.

en: Sitemap file
hu: Webhelytérkép-fájl

en: Generated by the <a href="@link-xmlsitemap">Drupal XML sitemap module</a>.
hu: A webhelytérképet a Drupal <a href="@link-xmlsitemap">XML Sitemap</a> modulja generálta.

en: Number of sitemaps in this index
hu: A webhelytérképek száma ebben az indexben

en: Click on the table headers to change sorting.
hu: A táblázatfejlécre kattintással megváltoztatható annak rendezése.

en: Sitemap URL
hu: Webhelytérkép webcím

en: Number of URLs in this sitemap
hu: A hivatkozások száma a webhelytérképen

en: URL location
hu: Webcím

en: Invalid sitemap link priority %priority.<br />@link
hu: A webhelytérkép-hivatkozás elsőbbsége érvénytelen: %priority.<br />@link

en: Negative changecount value. Please report this to <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link
hu: A változtatásszámláló értéke negatív. Ezt jelenteni kellene itt: <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link

en: administer xmlsitemap
hu: xmlsitemap adminisztrációja

en: Rebuild the site map.
hu: A webhelytérkép újraépítése.

en: XML sitemap cache directory
hu: Az XML webhelytérképek gyorsítótár-könyvtára

en: Cached files have not been generated yet.
hu: A gyorsítótárazott fájlok még nem jöttek létre.

en: The XML sitemap data is out of sync and needs to be <a href="@link-rebuild">completely rebuilt<a>.
hu: A webhelytérkép XML-adatai nincsenek összhangban, ezért a teljes <a href="@link-rebuild">újraépítésük szükséges</a>.

en: The XML cached files are out of date and need to be regenerated. You can <a href="@link-cron">run cron manually</a> to regenerate the sitemap files.
hu: A gyorsítótárazott XML-fájlok elavultak, ezért újbóli feltérképezés szükséges, ami a <code>cron</code> <a href="@link-cron">időzítő futtatásával</a> lehetséges.

en: Path to link
hu: Hivatkozás útvonala

en: There is already an existing link in the sitemap with the path %link.
hu: %link útvonallal már létezik hivatkozás a webhelytérképen.

en: The custom link %link is either invalid or it cannot be accessed by anonymous users.
hu: A megadott %link egyéni hivatkozás érvénytelen vagy nem elérhető névtelen felhasználók számára.

en: The custom link for %loc was saved.
hu: %loc egyedi hivatkozás mentése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the custom link for %loc?
hu: %loc egyedi hivatkozás biztosan törölhető?

en: The custom link for %loc has been deleted.
hu: %loc egyedi hivatkozás törlése megtörtént.

en: XML sitemap custom
hu: Egyedi XML webhelytérkép

en: Adds user configurable links to the sitemap.
hu: Felhasználók által beállítható hivatkozásokat ad a webhelytérképhez.

en: Submit the sitemap to the following engines
hu: Webhelytérkép elküldése az alábbi keresőmotoroknak

en: Do not submit more often than every
hu: Ne küldje el többször, mint

en: Only submit if the sitemap has been updated since the last submission.
hu: Csak akkor kell beküldeni, ha a webhelytérkép változott a legutóbbi beküldés óta.

en: Custom submission URLs
hu: Egyéni beküldés webcímei

en: In order to verify site ownership with the search engines listed below, it is highly recommended to download and install the <a href="@site-verify">Site verification module</a>.
hu: A webhely tulajdonjogának az alábbi keresőmotorok felé való igazolásához a <a href="@site-verify">Site Verification</a> modul használata ajánlott.

en: Submitted the sitemap to %url and received response @code.
hu: A webhelytérkép beküldve %url címre, a kapott válasz pedig @code

en: Search Engines
hu: Keresőmotorok

en: XML sitemap menu
hu: XML webhelytérkép menüje

en: Adds menu item links to the sitemap.
hu: Hozzáadja a menüelemeket a webhelytérképhez.

en: Adds content links to the sitemap.
hu: Hozzáadja a tartalmak hivatkozásait a webhelytérképhez.

en: Automatic (recommended)
hu: Automatikus (ajánlott)

en: (highest)
hu: (legmagasabb)

en: (normal)
hu: (szokásos)

en: (lowest)
hu: (legalacsonyabb)

en: Please increase the number of links per page.
hu: Növelni kell a hivatkozások oldalankénti számát.

en: XML sitemap link count
hu: Az XML webhelytérkép hivatkozásainak száma

en: You have exceeded the number of links that your sitemap can contain (@num).
hu: A webhelytérkép hivatkozásainak száma meghaladta a lehetséges legnagyobb értéket (@num).

en: XML sitemap page count
hu: Az XML webhelytérkép oldalainak száma

en: Creates an XML sitemap conforming to the <a href="http://sitemaps.org/">sitemaps.org protocol</a>.
hu: Egy XML-alapú webhelytérképet hoz létre a <a href="http://sitemaps.org">Sitemaps.org</a> ajánlásainak megfelelően.

en: XML sitemap internationalization
hu: Az XML webhelytérkép nemzetköziesítése

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
hu: A webhelytérkép megformázása stíluslappal, hogy emberek számára olvashatóbb legyen.

en: A rebuild is not necessary. If you are just wanting to regenerate the XML sitemap files, you can <a href="@link-cron">run cron manually</a>.
hu: Nem szükséges az újraépítés. Ha csak az XML webhelytérkép fájlok újragenerálására van szükség, elég a <a href="@link-cron">cron manuális futtatása</a>.

en: Save and restore any custom inclusion and priority links.
hu: Egyéni belefoglalások és elsődleges hivatkozások mentése és visszaállítása.

en: This action rebuilds your site's XML sitemap and regenerates the cached files, and may be a lengthy process. If you just installed XML sitemap, this can be helpful to import all your site's content into the sitemap. Otherwise, this should only be used in emergencies.
hu: Ez a művelet újraépíti az XML webhelytérképet és újragenerálja a gyorsítótárazott fájlokat, ezért a folyamat hosszú lehet. Használata csak indokolt esetben ajánlott, például az <em>XML Sitemap</em> modul friss telepítése után az összes tartalom kezdeti feltérképezésére.

en: Enables multilingual XML sitemaps.
hu: Többnyelvű XML webhelytérképek engedélyezése.

en: Inclusion: @value
hu: Beleértve: @value

en: Priority: @value
hu: Fontosság: @value

en: Existing sitemap.xml file found.
hu: Létező sitemap.xml fájl található.

en: The XML sitemap module cannot display its XML output if there is an existing sitemap.xml file in your website root.
hu: Az XML webhelytérkép modul nem tudja megjeleníteni a saját XML fájlját, ha egy létező sitemap.xml fájl van a webhely gyökérkönyvtárában.

en: Changing these type settings will affect any items of this type that have either inclusion or priority set to default.
hu: Ezen beállítások megváltoztatása hatással lesz a típusok alapértelmezés szerint belefoglalt vagy elsődleges elemeire.

en: Purging links.
hu: Hivatkozások törlése.

en: XML sitemap settings have been modified and the files should be regenerated. You can <a href="@run-cron">run cron manually</a> to regenerate the cached files.
hu: Az <em>XML Sitemap</em> beállításai megváltoztak, ezért a gyorsítótárazott fájlokat újra kellene generálni a <code>cron</code> időzítő <a href="@run-cron">kézi futtatásával</a>.

en: Not found or not writable
hu: Nem található vagy nem írható

en: How frequently the page is likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page.
hu: Az oldal változásának szokásos gyakorisága. Az itt megadott érték csupán tájékoztatja a keresőmotorokat, az oldal tényleges újraindexelése nem feltétlenül ilyen időközönként történik.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik, vagy nem írható.

en: Subdirectory where the sitemap data will be stored. This folder <strong>must not be shared</strong> with any other Drupal site or install using XML sitemap.
hu: A webhelytérkép-adatokat tároló könyvtár, ami <em>nem lehet megosztva</em> más, szintén <em>XML Sitemap</em> modult használó Drupal-telepítésekkel.

en: Select which link types you would like to rebuild
hu: Kiválasztható, mely hivatkozástípusok újraépítése szükséges

en: If no link types are selected, the sitemap files will just be regenerated.
hu: Ha nincsenek kiválasztva hivatkozástípusok, akkor a webhelytérkép-fájlok újragenerálódnak.

en: Now processing %entity @last_id (@progress of @count).
hu: Feldolgozás alatt %entity @last_id (@progress / @count)

en: Administer XML sitemap settings.
hu: XML webhelytérkép adminisztrációja.

en: One or more problems were detected with your XML sitemap configuration: !messages
hu: Egy vagy több probléma van az XML webhelytérkép beállításaival: !messages

en: Check the <a href="@status-report">status report</a> for more information.
hu: További információ található az <a href="@status-report">állapotjelentésben</a>.

en: XML sitemap module element
hu: XML-oldaltérkép modulelem

en: @bundle XML sitemap settings
hu: @bundle XML webhelytérkép beállítások

en: The default XML sitemap settings for this @bundle can be changed <a href="@link-type">here</a>.
hu: Az <em>XML sitemap</em> modul @bundle alapértelmezett beállításait <a href="@link-type">itt lehet megváltoztatni</a>.

en: The XML sitemap data is out of sync and needs to be <a href="@link-rebuild">completely rebuilt</a>.
hu: A webhelytérkép XML-adatai nincsenek összhangban, ezért a teljes <a href="@link-rebuild">újraépítésük</a> szükséges.

en: XML sitemap module form
hu: Az <em>XML Sitemap</em> modul űrlapja

en: Last modification date format
hu: Az utolsó módosítás dátumának formája

en: Enable developer mode to expose additional settings.
hu: Fejlesztői mód engedélyezése további beállítások felfedéséhez.

en: You have exceeded the number of sitemap pages (@number).
hu: A webhelytérkép oldalainak száma meghaladta a lehetséges legnagyobb értéket (@number).

en: XML sitemap maximum file size
hu: Az XML webhelytérkép legnagyobb fájlmérete

en: You have exceeded the maximum sitemap file size of @size. If possible, decrease the number of links per sitemap page.
hu: A webhelytérkép fájlmérete meghaladta a lehetséges legnagyobb értéket (@size). Csökkenteni kell a hivatkozások oldalankénti számát, ha lehetséges.

en: No custom links available.
hu: Nincs elérhető egyedi hivatkozás.

en: Enter one URL per line. The token [sitemap] will be replaced with the URL to your sitemap. For example: %example-before would become %example-after.
hu: Soronként egy webcím adható meg. A [sitemap] vezérjel a webhelytérkép útvonalát helyettesíti be, így például ami %example-before volt, az %example-after lesz.

en: Invalid URL %url.
hu: %url érvénytelen webcím.

en: Anonymous access to user profiles
hu: Névtelen hozzáférés a felhasználói adatlapokhoz

en: In order to list user profile links in the sitemap, the anonymous user must have the <a href="@perm-link"><em>access user profiles</em> permission</a>.
hu: A felhasználók adatlapjainak webhelytérképen való megjelenítéséhez a névtelen felhasználóknak (mint amilyenek a keresőrobotok is) rendelkezniük kell a <a href="@perm-link">profiloldalak megtekintése</a> jogosultsággal.

en: Adds user profile links to the sitemap.
hu: Hozzáadja a felhasználói profilokra mutató hivatkozásokat a webhelytérképhez.

en: Add new XML sitemap
hu: Új XML webhelytérkép hozzáadása

en: None (sitemap locked)
hu: Nincs (a webhelytérkép zárolt)

en: No XML sitemaps available.
hu: Nincs elérhető XML webhelytérkép.

en: No sitemaps selected.
hu: Nincs kiválasztott webhelytérkép.

en: There are currently no XML sitemap contexts available.
hu: Jelenleg nincs elérhető XML webhelytérkép-környezet.

en: A sitemap with the same context already exists.
hu: Már létezik webhelytérkép ehhez a környezethez.

en: The sitemap has been saved.
hu: A webhelytérkép mentése megtörtént.

en: The sitemap has been deleted.
hu: A webhelytérkép törlése megtörtént.

en: The minimum amount of time that will elapse before the sitemaps are regenerated. The sitemaps will also only be regenerated on cron if any links have been added, updated, or deleted.
hu: Az újbóli feltérképezések legrövidebb időköze. A <code>cron</code> rendszeres lefutásai közül is csak akkor generálódik újra, ha új hivatkozások jöttek létre, változtak meg, vagy évültek el.

en: Recommended value: %value.
hu: Javasolt érték: %value

en: When enabled, this will add formatting and tables with sorting to make it easier to view the XML sitemap data instead of viewing raw XML output. Search engines will ignore this.
hu: Engedélyezésével a webhelytérkép nyers XML-kimenet helyett könnyen áttekinthető, rendezhető táblázatos formában jelenik meg, ami viszont nem befolyásolja a keresőmotorok általi beindexelést.

en: Prefetch URL aliases during sitemap generation.
hu: Útvonalálnevek előtöltése webhelytérkép generálásakor.

en: If there are problems with rebuilding the sitemap, you may want to manually set this value. If you have more than @max links, an index with multiple sitemap pages will be generated. There is a maximum of @max sitemap pages.
hu: Ha probléma merül fel a webhelytérkép újraépítése közben, érdemes lehet kézzel állítani ezen az értéken. Ha több, mint @max hivatkozás van, egy index jön létre több webhelytérkép oldallal. Legfeljebb @max webhelytérkép-oldal jön létre.

en: Default base URL
hu: Alapértelmezett bázis webcím

en: This is the default base URL used for sitemaps and sitemap links.
hu: A webhelytérképek és hivatkozásaik alapértelmezett kiinduló webcíme.

en: @action @count XML sitemap. | @action @count XML sitemaps.
hu[0]: @action @count XML webhelytérkép.
hu[1]: @action @count XML webhelytérkép.

en: Regenerating Sitemap
hu: Webhelytérképek újrakészítése

en: Now generating %sitemap-url.
hu: %sitemap-url elkészítése.

en: Now generating sitemap index %sitemap-url.
hu: Webhelytérkép index újragenerálása %sitemap-url.

en: Starting XML sitemap generation. Memory usage: @memory-peak.
hu: XML webhelytérkép generálása. Memóriahasználati csúcs: @memory.

en: Update cached files
hu: Gyorsítótárazott fájlok frissítése

en: In order to perform bulk operations on the sitemaps listed below, it is highly recommended to download and install the <a href="@elements">Elements module</a>.
hu: Az alábbi webhelytérképeken végzett tömeges műveletekhez az <a href="@elements">Elements</a> modul használata ajánlott.

en: Rebuild links
hu: Hivatkozások újraépítése

en: Submit to search engines
hu: Elküldés a keresőmotoroknak

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
hu: Biztosan törölhető az XML webhelytérkép?

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
hu: Biztosan újraépítendő az XML webhelytérkép?

en: The sitemaps were not successfully regenerated.
hu: Nem sikerült a webhelytérkép újragenerálása.

en: The sitemap links were rebuilt.
hu: A webhelytérkép hivatkozásai újraépítve.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
hu: A webhelytérkép hivatkozásainak újraépítése nem sikerült.

en: Finished XML sitemap generation in @elapsed. Memory usage: @memory-peak.
hu: Az XML webhelytérkép generálása befejeződött. Az eltelt idő: @elapsed, a memóriahasználati csúcs pedig: @memory-peak.

en: The front page path can be changed in the <a href="@url-frontpage">site information configuration</a>.
hu: A címlap útvonala a <a href="@url-frontpage">webhely-információknál</a> állítható be.

en: XML sitemap settings for the @bundle-label %bundle have been saved.
hu: @bundle-label %bundle XML webhelytérkép beállításai elmentve.

en: Configure your site's XML sitemaps to help search engines find and index pages on your site.
hu: Az XML-alapú webhelytérkép segíti a keresőmotorokat az oldalak megtalálásában és tartalmuk feldolgozásában.

en: Edit XML sitemap
hu: XML webhelytérkép szerkesztése

en: Delete XML sitemap
hu: XML webhelytérkép törlése

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
hu: %directory könyvtár nem található, vagy nem írható a kiszolgáló által. További tudnivalók a dokumentáció <a href="@docpage">@docpage</a> oldalán olvashatók.

en: The following directories were not found or are not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information. !directories
hu: Az alábbi könyvtárak nem találhatók, vagy nem írhatóak a kiszolgáló által. További tudnivalók a dokumentáció <a href="@docpage">@docpage</a> oldalán olvashatók. !directories

en: Delete custom link
hu: Egyéni link törlése

en: The following search engines have deprecated their XML sitemap ping services and have been disabled: !list.
hu: Ezek a keresőmotorok megszüntették az XML webhelytérkép-beküldő szolgáltatásukat, ezért le lettek tiltva: !list

en: XML sitemap modal UI
hu: Az XML webhelytérképek felugró felülete

en: Provides an AJAX modal UI for common XML sitemap tasks.
hu: AJAX-os felugró felületet biztosít a gyakori XML webhelytérkép műveletekhez.

en: In order to list user profile links in the sitemap, the anonymous user must have the <a href="@perm-link"><em>View user profiles</em> permission</a>.
hu: A felhasználók adatlapjainak webhelytérképen való megjelenítéséhez a névtelen felhasználóknak (mint amilyenek a keresőrobotok is) rendelkezniük kell a <a href="@perm-link">Felhasználói profilok megtekintése</a> jogosultsággal.

en: Add XML sitemap
hu: XML webhelytérkép hozzáadása

en: When enabled, this will fetch all URL aliases at once instead of one at a time during sitemap generation. For medium or large sites, it is recommended to disable this feature as it uses a lot of memory.
hu: Ha ez az opció be van kapcsolva, az összes útvonalálnév egyszerre be lesz töltve a webhelytérkép generálásakor. Közepes vagy nagyméretű webhelyek esetén érdemes kikapcsolni, mivel sok memóriát használ.

en: XML sitemap PHP extensions
hu: Az <em>XML Sitemap</em> modul PHP-kiterjesztései

en: The XML sitemap module requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@xmlsitemap_requirements">module's system requirements page</a> for more information):
hu: Az <em>XML Sitemap</em> modul az alább felsorolt PHP-kiterjesztéseket igényli. További tudnivalók a <a href="@xmlsitemap_requirements">rendszerkövetelmények</a> oldalon olvashatók.

en: Last attempted generation on !date (!interval ago).
hu: A feltérképezés legutóbbi kísérletének dátuma !date, ennyi ideje: !interval

en: It is not recommended to delete the only XML sitemap.
hu: Nem ajánlott törölni az egyetlen létező XML webhelytérképet.
