XML sitemap (7.x-2.6) - en to pl translation catalogue (194 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Totals
pl: Razem

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Priority
pl: Priorytet

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Links
pl: Odnośniki

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Visible
pl: Widoczny

en: Custom links
pl: Własne odnośniki

en: Add custom link
pl: Dodaj odnośnik własny

en: Edit custom link
pl: Edytuj odnośnik własny

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Never
pl: Nigdy

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Location
pl: Położenie

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Medium
pl: Średnie

en: Long
pl: Długa

en: Short
pl: Krótka

en: Included
pl: Dołączone

en: Inclusion
pl: Dołączenie

en: Excluded
pl: Wykluczone

en: file system
pl: system plików

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Available
pl: Dostępne

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Writable
pl: Zapisywalne

en: Last modification date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: XML sitemap
pl: Mapa XML witryny

en: XML sitemap engines
pl: Wyszukiwarki mapy XML witryny

en: Submit the sitemap to search engines.
pl: Dostarczaj mapę witryny do wyszukiwarek.

en: XML sitemap node
pl: Węzeł mapy XML witryny

en: XML sitemap taxonomy
pl: Taksonomia mapy XML witryny

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
pl: Dodaj terminy taksonomii do mapy witryny.

en: Default priority
pl: Domyślny priorytet

en: XML sitemap user
pl: Użytkownik mapy XML witryny

en: Indexed
pl: Zindeksowany

en: Minimum sitemap lifetime
pl: Minimalny czas życia mapy witryny

en: No minimum
pl: Bez minimum

en: Number of links in each sitemap page
pl: Liczba odnośników na każdej stronie mapy witryny

en: Maximum number of sitemap links to process at once
pl: Maksymalna ilość odnośników mapy witryny do jednorazowego przetworzenia.

en: If you have problems running cron or rebuilding the sitemap, you may want to lower this value.
pl: Jeżeli masz problemy w czasie pracy cron lub przy przebudowywaniu mapy witryny, możesz obniżyć tą wartość.

en: Sitemap cache directory
pl: Katalog podręczny mapy witryny

en: Change frequency
pl: Częstotliwość zmian

en: The sitemap page link count of @size will create more than 1,000 sitemap pages. Please increase the link count.
pl: Ilość @count odnośników na stronie utworzy ponad 1 000 stron mapy witryny. Proszę zwiększyć ilość odnośników.

en: Invalid base URL.
pl: Nieprawidłowy bazowy URL.

en: Your sitemap is up to date and does not need to be rebuilt.
pl: Mapa witryny jest aktualna, więc nie ma potrzeby jej przebudowy.

en: Rebuild sitemap
pl: Przebuduj mapę witryny

en: The priority of this URL relative to other URLs on your site.
pl: Priorytet tego URL względem innych URL w twojej witrynie.

en: Default (@value)
pl: Domyślny (@value)

en: Rebuilding Sitemap
pl: Przebudowa mapy witryny

en: Could not open file @file for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku @file do zapisu.

en: Unknown error occurred while writing to file @file.
pl: Wystąpił nieznany błąd w trakcie zapisywania do pliku @file.

en: Sitemap file
pl: Plik mapy witryny

en: Number of sitemaps in this index
pl: Ilość map witryny w tym indeksie

en: Click on the table headers to change sorting.
pl: Kliknij na nagłówku tablicy, aby zmienić sortowanie.

en: Sitemap URL
pl: URL mapy witryny

en: Number of URLs in this sitemap
pl: Ilość URl w tej mapie witryny

en: URL location
pl: lokacja URL

en: Invalid sitemap link priority %priority.<br />@link
pl: Nieprawidłowy priorytet odnośnika mapy witryny %priority.<br />@link

en: Negative changecount value. Please report this to <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link
pl: Ujemna wartość licznika zmian. Proszę zgłosić to do <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link

en: Rebuild the site map.
pl: Przebuduj mapę witryny.

en: XML sitemap cache directory
pl: Katalog podręczny mapy XML witryny

en: Cached files have not been generated yet.
pl: Pliki podręczne nie zostały jeszcze wygenerowane.

en: The XML sitemap data is out of sync and needs to be <a href="@link-rebuild">completely rebuilt<a>.
pl: Dane mapy XML witryny są rozsynchronizowane i wymagają <a href="@link-rebuild">całkowitego przebudowania<a>.

en: The XML cached files are out of date and need to be regenerated. You can <a href="@link-cron">run cron manually</a> to regenerate the sitemap files.
pl: Pliki podręczne mapy XML witryny są nieaktualne i wymagają regeneracji. Możesz <a href="@link-cron">uruchomić zadania cron ręcznie</a>, aby zregenerować pliki mapy witryny.

en: Path to link
pl: Ścieżka do odnośnika

en: There is already an existing link in the sitemap with the path %link.
pl: Odnośnik ze ścieżką %link już istnieje w mapie witryny.

en: The custom link %link is either invalid or it cannot be accessed by anonymous users.
pl: Łącze użytkownika %link jest nieprawidłowe, bądź może nie być dostępne dla użytkownika anonimowego.

en: The custom link for %loc was saved.
pl: Odnośnik użytkownika dla %loc został zapisany.

en: Are you sure you want to delete the custom link for %loc?
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć odnośnik użytkownika dla %loc?

en: The custom link for %loc has been deleted.
pl: Odnośnik użytkownika dla %loc został usunięty.

en: XML sitemap custom
pl: własne elementy w Mapie XML witryny

en: Adds user configurable links to the sitemap.
pl: Dodaje do mapy witryny odnośnik konfigurowalny przez użytkownika.

en: Submit the sitemap to the following engines
pl: Dostarczaj mapę witryny do nastepujących wyszukiwarek

en: Do not submit more often than every
pl: Nie dostarczaj częściej niż każdego

en: Only submit if the sitemap has been updated since the last submission.
pl: Dostarczaj tylko gdy mapa witryny była aktualizowana od czasu ostatniego dostarczenia.

en: Custom submission URLs
pl: Adresy URL do dostarczeń

en: In order to verify site ownership with the search engines listed below, it is highly recommended to download and install the <a href="@site-verify">Site verification module</a>.
pl: Aby zweryfikować własność witryny w wyszukiwarkach podanych niżej, jest bardzo zalecane ściągnięcie i zainstalowanie <a href="@site-verify">modułu Weryfikacja witryny</a>.

en: Submitted the sitemap to %url and received response @code.
pl: Dostarczono mapę witryny do %url i otrzymano odpowiedź @code.

en: Search Engines
pl: Wyszukiwarki

en: XML sitemap menu
pl: Mapa XML witryny menu

en: Adds menu item links to the sitemap.
pl: Dodaje pozycję w menu z odnośnikiem do mapy witryny.

en: Adds content links to the sitemap.
pl: Dodaje odnośniki do zawartości w mapie witryny.

en: Priority: @priority
pl: Priorytet: @priority

en: Automatic (recommended)
pl: Automatyczny (zalecany)

en: (highest)
pl: (najwyższy)

en: (normal)
pl: (normalny)

en: (lowest)
pl: (najniższy)

en: Please increase the number of links per page.
pl: Proszę zwiększyć ilość odnośników na stronę.

en: XML sitemap link count
pl: Licznik odnośników w mapie XML witryny

en: You have exceeded the number of links that your sitemap can contain (@num).
pl: Dopuszczalna ilość łącz, jaką mapa witryny może zawierać została przekroczona (@num).

en: XML sitemap page count
pl: Licznik stron mapy XML witryny

en: Creates an XML sitemap conforming to the <a href="http://sitemaps.org/">sitemaps.org protocol</a>.
pl: Tworzy mapę XML witryny zgodną z <a href="@sitemaps.org">protokołem sitemaps.org</a>.

en: XML sitemap internationalization
pl: Obsługa wersji językowych przez mapą witryny XML

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
pl: Dla ludzi dołącz arkusz stylów do mapy witryny.

en: A rebuild is not necessary. If you are just wanting to regenerate the XML sitemap files, you can <a href="@link-cron">run cron manually</a>.
pl: Wymagana jest przebudowa. Jeżeli chcesz tylko zregenerować pliki mapy XML witryny, możesz <a href="@link-cron">uruchomić zadania cron ręcznie</a>.

en: Save and restore any custom inclusion and priority links.
pl: Zapisz i przywróć dowolne włączenia użytkownika i łącza priorytetowe.

en: This action rebuilds your site's XML sitemap and regenerates the cached files, and may be a lengthy process. If you just installed XML sitemap, this can be helpful to import all your site's content into the sitemap. Otherwise, this should only be used in emergencies.
pl: Ta akcja przebuduje mapę XML twojej witryny i zregeneruje pliki podręczne, co może być procesem długotrwałym. Jeżeli dopiero co zainstalowałeś Mapę XML witryny , to może być przydatne do importu całej zawartości twojej witryny do mapy witryny. W innym wypadku ta opcja powinna być użyta tylko w awaryjnych wypadkach.

en: Enables multilingual XML sitemaps.
pl: Włącza wielojęzyczne mapy XML witryny.

en: Inclusion: @value
pl: Dołączenie: @value

en: Priority: @value
pl: Priorytet: @value

en: Existing sitemap.xml file found.
pl: Znaleziono istniejący plik sitemap.xml.

en: The XML sitemap module cannot display its XML output if there is an existing sitemap.xml file in your website root.
pl: Moduł Mapa XML witryny nie może wyświetlić rezultatów w XML, jeżeli plik <em>sitemap.xml</em> istnieje w głównym katalogu twojej witryny.

en: Changing these type settings will affect any items of this type that have either inclusion or priority set to default.
pl: Zmiana tych ustawień dla typu dotknie wszystkie elementy tego typu, które są włączane lub mają priorytet ustawiony na domyślny.

en: Purging links.
pl: Przeczyszczanie łącz.

en: XML sitemap files regenerated in @timer ms. Peak memory usage: @memory-peak.
pl: Pliki mapy XML witryny zregenerowane w @timer ms. Szczytowe zużycie pamięci: @memory-peak.

en: XML sitemap settings have been modified and the files should be regenerated. You can <a href="@run-cron">run cron manually</a> to regenerate the cached files.
pl: Ustawienia mapy XML witryny zostały zmienione i pliki powinny zostać zregenerowane. Możesz <a href="@link-cron">uruchomić zadania cron ręcznie</a>, aby zregenerować pliki podręczne.

en: Not found or not writable
pl: Nie znalezione lub nie zapisywalne

en: How frequently the page is likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page.
pl: Jak często strona podlega zmianom. Ta wartość jest uogólnionym określeniem dla wyszukiwarek i nie musi być ściśle skorelowana z częstotliwością wizyt ich botów na stronie.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pl: Katalog %directory nie istnieje lub jest tylko do odczytu.

en: Subdirectory where the sitemap data will be stored. This folder <strong>must not be shared</strong> with any other Drupal site or install using XML sitemap.
pl: Podkatalog, gdzie dane mapy witryny będą przechowywane. Ten folder <strong>nie może być współdzielony</strong> z żadną inną witryną Drupala lub instalacją używającą modułu Mapa XML witryny.

en: Select which link types you would like to rebuild
pl: Wybierz typy łącz, które chesz przebudować

en: If no link types are selected, the sitemap files will just be regenerated.
pl: Jeżeli żadnen typ nie zostanie wybrany, pliki mapy witryny zostaną po prostu zregenerowane.

en: Now processing %entity @last_id (@progress of @count).
pl: Teraz przetwarzam %entity @last_id (@progress z @count).

en: One or more problems were detected with your XML sitemap configuration: !messages
pl: Co najmniej jeden problem sozstał wykryty z konfiguracją twojej mapy XML witryny: !messages

en: Check the <a href="@status-report">status report</a> for more information.
pl: Sprawdź <a href="@status-report">report statusu</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: XML sitemap module element
pl: Element modułu Mapa XML witryny

en: @bundle XML sitemap settings
pl: Ustawienia @bundle mapy witryny XML

en: The default XML sitemap settings for this @bundle can be changed <a href="@link-type">here</a>.
pl: Domyślne ustawienia mapy XML witryny dla tego @bundle mogą zostać zmienione <a href="@link-type">tutaj</a>.

en: Last modification date format
pl: Format daty ostatniej modyfikacji

en: Enable developer mode to expose additional settings.
pl: Odkryj dodatkowe ustawienia w trybie developerskim

en: You have exceeded the number of sitemap pages (@number).
pl: Przekroczyłeś maksymalną ilość stron mapy (@number).

en: XML sitemap maximum file size
pl: Maksymalny rozmiar pliku XML z mapą

en: You have exceeded the maximum sitemap file size of @size. If possible, decrease the number of links per sitemap page.
pl: Przekroczyłeś maksymalną ilość stron mapy (@number). Jeśli to możliwe zredukuj ilość odnośników na pojedynczej stronie mapy.

en: No custom links available.
pl: Brak własnych odnośników.

en: Enter one URL per line. The token [sitemap] will be replaced with the URL to your sitemap. For example: %example-before would become %example-after.
pl: Wprowadź jeden URL w wierszu. Token [sitemap] będzie zastąpiony linkiem do Twojej mapy strony. Przykładowo: %example-before zostanie zmieniony na %example-after.

en: Invalid URL %url.
pl: Błędny URL %url.

en: Anonymous access to user profiles
pl: Anonimowy dostęp do profili użytkowników

en: Adds user profile links to the sitemap.
pl: Dodaje do mapy odnośniki do profili użytkowników.

en: Add new XML sitemap
pl: Dodaj nową mapę XML witryny

en: None (sitemap locked)
pl: Żadne (mapa witryny zablokowana)

en: No XML sitemaps available.
pl: Żadna mapa XML witryny nie jest dostępna.

en: No sitemaps selected.
pl: Nie wybrano mapy witryny.

en: There are currently no XML sitemap contexts available.
pl: Aktualnie brak dostępnych kontekstów map XML witryny.

en: A sitemap with the same context already exists.
pl: Mapa witryny z tym samym kontekstem już istnieje.

en: The sitemap has been saved.
pl: Mapa witryny została zapisana.

en: The sitemap has been deleted.
pl: Mapa witryny została usunięta.

en: The minimum amount of time that will elapse before the sitemaps are regenerated. The sitemaps will also only be regenerated on cron if any links have been added, updated, or deleted.
pl: Minimalny okres czasu pomiędzy kolejnymi regeneracjami map witryny. Będą one również regenerowane w trakcie działania cron, jeżeli jakiekolwiek odnośniki zostały dodane, zaktualizowane, bądź usunięte.

en: Recommended value: %value.
pl: Wartość zalecana: %value.

en: When enabled, this will add formatting and tables with sorting to make it easier to view the XML sitemap data instead of viewing raw XML output. Search engines will ignore this.
pl: Gdy włączone, do widoku mapy XML witryny będzie dodawane formatowanie oraz tabele z sortowaniem czyniące ich przeglądanie łatwiejszym, niż podczas wyświetlania czystego XML. Silniki wyszukiwarek to zignorują.

en: Prefetch URL aliases during sitemap generation.
pl: Wstępne pobieranie aliasów URL podczas generowania mapy witryny.

en: If there are problems with rebuilding the sitemap, you may want to manually set this value. If you have more than @max links, an index with multiple sitemap pages will be generated. There is a maximum of @max sitemap pages.
pl: Jeżeli pojawiają się problemy z przebudowywaniem mapy witryny, pomóc może ręczne ustawienie tej wartości. Jeżeli witryna ma ponad @max odnośników, to wygenerowany zostanie index z wieloma stronami mapy witryny. Powstanie maksymalnie @max stron mapy witryny.

en: Default base URL
pl: Domyślny URL bazowy

en: This is the default base URL used for sitemaps and sitemap links.
pl: To jest domyślny bazowy adres URL używany w mapach witryn i dla ich odnośników.

en: @action @count XML sitemap. | @action @count XML sitemaps.
pl[0]: @action @count mapa XML witryny.
pl[1]: @action @count mapy XML witryny.
pl[2]: @action @count map XML witryny.

en: Regenerating Sitemap
pl: Regeneracja mapy witryny

en: Now generating %sitemap-url.
pl: Teraz generuję %sitemap-url.

en: Now generating sitemap index %sitemap-url.
pl: Teraz generuję indeks mapy witryny %sitemap-url.

en: Starting XML sitemap generation. Memory usage: @memory-peak.
pl: Rozpoczynanie generowania map XML witryny. Zużycie pamięci: @memory-peak.

en: Update cached files
pl: Aktualizuj pliki w pamięci podręcznej

en: Rebuild links
pl: Przebudowa odnośników

en: Submit to search engines
pl: Dostarcz do wyszukiwarek

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
pl: Czy na pewno usunąć mapę XML witryny.

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
pl: Czy na pewno przebudować mapę XML witryny?

en: The sitemaps were not successfully regenerated.
pl: Mapy witryny nie zostały pomyślnie zregenerowane.

en: The sitemap links were rebuilt.
pl: Odnośniki mapy witryny zostały przebudowane.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
pl: Mapy witryny nie zostały pomyślnie przebudowane.

en: Finished XML sitemap generation in @elapsed. Memory usage: @memory-peak.
pl: Ukończono generację map XML witryny w @elapsed. Zużycie pamięci: @memory-peak.

en: The front page path can be changed in the <a href="@url-frontpage">site information configuration</a>.
pl: Ścieżka do strony głównej może być zmieniona w <a href="@url-frontpage">konfiguracji informacji o witrynie</a>.

en: XML sitemap settings for the @bundle-label %bundle have been saved.
pl: Ustawienia mapy XML witryny dla @bundle-label %bundle zostały zapisane.

en: Configure your site's XML sitemaps to help search engines find and index pages on your site.
pl: Aby pomóc wyszukiwarkom w odnalezieniu i zindeksowaniu stron twojej witryny, należy skonfigurować mapy XML witryny.

en: Edit XML sitemap
pl: Edycja mapy XML witryny

en: Delete XML sitemap
pl: Usuwanie mapy XML witryny

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
pl: Katalog %directory nie został odnaleziony lub serwer nie może do niego zapisać. Zapoznaj się z <a href="@docpage">@docpage</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: The following directories were not found or are not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information. !directories
pl: Następujące katalogi nie zostały odnalezione lub serwer nie może do nich zapisać. Zapoznaj się z <a href="@docpage">@docpage</a>, aby uzyskać więcej informacji. !directories

en: Delete custom link
pl: Usuwanie własnego odnośnika

en: The following search engines have deprecated their XML sitemap ping services and have been disabled: !list.
pl: Następujące wyszukiwarki porzuciły swoje serwisy akceptujące mapy XML witryn, więc zostały wyłączone: !list

en: XML sitemap modal UI
pl: Modalny interfejs mapy XML witryny

en: Provides an AJAX modal UI for common XML sitemap tasks.
pl: Dostarcza modalny interfejs użytkownika dla typowych operacji na mapach XML witryny.

en: In order to list user profile links in the sitemap, the anonymous user must have the <a href="@perm-link"><em>View user profiles</em> permission</a>.
pl: Aby móc użyć odnośników do profilu użytkownika na mapie witryny, użytkownik anonimowy musi mieć <a href="@perm-link">uprawnienie do <em>przeglądania profili użytkowników</em></a>.

en: When enabled, this will fetch all URL aliases at once instead of one at a time during sitemap generation. For medium or large sites, it is recommended to disable this feature as it uses a lot of memory.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje pobranie wszystkich aliasów URL na raz zamiast po jednym w trakcie tworzenie mapy strony. Dla średnich i dużych serwisów zalecane jest wyłączenie tej opcji ponieważ zużywa ona dużo pamięci.

en: XML sitemap PHP extensions
pl: Rozszerzenia PHP dla modułu XML sitemap

en: The XML sitemap module requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@xmlsitemap_requirements">module's system requirements page</a> for more information):
pl: Moduł XML sitemap wymaga włączenia następujących rozszerzeń PHP (więcej informacji znajduje się na <a href="@xmlsitemap_requirements">stronie wymagań systemowych modułu</a>):

en: Last attempted generation on !date (!interval ago).
pl: Ostatnia próba tworzenia nastąpiła !date (!interval temu).
