Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: user
uk: користувач

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Ввімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Ім'я

en: Import
uk: Імпорт

en: Export
uk: Експорт

en: Preview
uk: Перегляд

en: Update
uk: Оновлення

en: Add
uk: Додати

en: User
uk: Користувач

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Published
uk: Опубліковано

en: Owner
uk: Власник

en: Override
uk: Переназначити

en: Common settings
uk: Прості налаштування

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Object
uk: Об'єкт

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Machine name
uk: Машинне ім'я

en: The date the node was last updated.
uk: Дата останньої зміни матеріалу.

en: Objects
uk: Об'єкти

en: The date the node was posted.
uk: Дата створення матеріалу.

en: Library
uk: Бібліотека
