Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Save configuration
ja: 設定を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Preview
ja: プレビュー

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: User
ja: ユーザー

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Published
ja: 掲載

en: Owner
ja: 所有者

en: Override
ja: オーバーライド

en: Common settings
ja: 共通設定

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Object
ja: オブジェクト

en: Identifier
ja: 識別子

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: The date the node was last updated.
ja: ノードが最後に更新された日時。

en: Identification
ja: 識別情報

en: The date the node was posted.
ja: ノードが投稿された日付。
