Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: user
id: anggota

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Perintah

en: Cancel
id: Batalkan

en: Description
id: Keterangan

en: Enabled
id: Aktif

en: Overview
id: Tinjauan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Tinjauan

en: Update
id: Mutakhirkan

en: Add
id: Tambahkan

en: User
id: Anggota

en: Published
id: Ditampilkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Identification
id: Identifikasi
