Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Module
bn: মডিউল

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
