Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (30 entries)

en: user
cy: defnyddiwr

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Format
cy: Fformat

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Create
cy: Creu

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Items
cy: Eitemau

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: The date the node was last updated.
cy: Dyddiad y ddiweddarwyd y nod ddiwethaf.

en: Identification
cy: Adnabyddiaeth

en: The date the node was posted.
cy: Dyddiad y cafodd y nod ei gofnodi.
