Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: user
da: bruger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Preview
da: Gennemse

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: Create
da: Opret

en: Module
da: Modul

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Items
da: Overskrifter

en: Owner
da: Ejer

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Object
da: Objekt

en: Identifier
da: Identifikator

en: Machine name
da: Internt navn

en: The date the node was last updated.
da: Datoen hvor indholdselementet sidst blev opdateret.

en: Identification
da: Identifikation

en: The date the node was posted.
da: Indholdselementets oprettelsesdato.

en: Edit @type
da: Redigér @type

en: Administrative description
da: Administrativ beskrivelse
