Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (33 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Preview
hr: Pregled

en: Update
hr: Osvježi

en: Add
hr: Dodaj

en: Format
hr: Oblik

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: User
hr: Korisnik

en: Create
hr: Stvori

en: Module
hr: Modul

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Items
hr: Stavke

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: The date the node was last updated.
hr: Nadnevak kada je node zadnji put ažuriran.

en: Identification
hr: Identifikacija

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: Edit @type
hr: Uredi @type
