Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Name
hu: Név

en: Preview
hu: Előnézet

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: User
hu: Felhasználó

en: Create
hu: Létrehozás

en: Module
hu: Modul

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Items
hu: Tételek

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Object
hu: Objektum

en: Info
hu: Infó

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Identification
hu: Azonosítás

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: Entities
hu: Entitások

en: Add new entity
hu: Új entitás hozzáadása
