Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Overview
id: Sekilas

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Create
id: Buat

en: Module
id: Modul

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Items
id: Item

en: Owner
id: Pemilik

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: The date the node was last updated.
id: Tanggal node sudah mutakhir.

en: Bundles
id: Bundel

en: Identification
id: Identifikasi

en: The date the node was posted.
id: Tanggal node yang dikirim.

en: Administrative description
id: Deskripsi administratif

en: Entities
id: Entitas
