Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: user
is: notandi

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Preview
is: Forskoða

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Format
is: Stílsnið

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: Create
is: Stofna

en: Module
is: Eining

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Published
is: Birt

en: Items
is: Hlutir

en: Owner
is: Eigandi

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Identifier
is: Aðgreinir
