Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to jv translation catalogue (28 entries)

en: user
jv: panganggo

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: None
jv: Nihil

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Update
jv: Dianyari

en: Add
jv: Tambah

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: User
jv: Panganggo

en: Create
jv: Gawé

en: Module
jv: Modul

en: Custom
jv: Kostum

en: Published
jv: Dipacak

en: Items
jv: Item

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.
