Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to ml translation catalogue (23 entries)

en: user
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: None
ml: ഇല്ല

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Export
ml: കയറ്റുമതി

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Module
ml: മൊഡ്യൂൾ

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ

en: Info
ml: വിവരം
