Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Format
nl: Opmaak

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: Create
nl: Aanmaken

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: The date the node was last updated.
nl: De datum waarop de node voor het laatst is bijgewerkt.

en: Bundles
nl: Bundels

en: Identification
nl: Identificatie

en: The date the node was posted.
nl: De datum waarop de node is ingezonden.

en: Edit @type
nl: @type bewerken

en: Administrative description
nl: Beheer-omschrijving

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Copy to clipboard
nl: Kopieer naar klembord

en: Add bundle
nl: Bundel toevoegen
