Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: user
oc: utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: Unknown
oc: Desconegut

en: User
oc: Utilizaire

en: Create
oc: Crear

en: Module
oc: Modul

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Items
oc: Elements

en: Owner
oc: Proprietari

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: Identifier
oc: Identificant

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: The date the node was last updated.
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: Bundles
oc: Paquets

en: Identification
oc: Identificacion

en: The date the node was posted.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat postat.

en: Edit @type
oc: Modificar @type

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: Entities
oc: Entitats
