Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Create
ro: Crează

en: Module
ro: Modul

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Items
ro: Articole

en: Owner
ro: Proprietar

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Info
ro: Informație

en: Identifier
ro: Identificator

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: The date the node was last updated.
ro: Data ultimei actualizări a nodului.

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Identification
ro: Identificare

en: The date the node was posted.
ro: Data la care a fost publicat nodul

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: Entities
ro: Entități
