Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Format
ru: Формат

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: Create
ru: Создать

en: Module
ru: Модуль

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Custom
ru: Собственная

en: Published
ru: Опубликовано

en: Items
ru: Элементы

en: Owner
ru: Владелец

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Object
ru: Объект

en: Info
ru: Инфо

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: The date the node was last updated.
ru: Дата последнего изменения материала.

en: Bundles
ru: Наборы

en: Identification
ru: Идентификация

en: The date the node was posted.
ru: Дата создания материала.

en: Edit @type
ru: Редактировать @type

en: Administrative description
ru: Административное описание

en: Entities
ru: Сущности

en: Add bundle
ru: Добавить набор
