Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: user
th: ผู้ใช้

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: Format
th: รูปแบบ

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Create
th: สร้าง

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Items
th: จำนวน

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Info
th: ข้อมูล

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Identification
th: ชื่อและคำอธิบาย
