Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to ug translation catalogue (21 entries)

en: user
ug: ئەزا

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: None
ug: يوق

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Owner
ug: ئىگىسى
