Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to ur translation catalogue (13 entries)

en: user
ur: صارف

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Items
ur: سرخیاں
