Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to vi translation catalogue (35 entries)

en: user
vi: người dùng

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Edit
vi: Sửa

en: None
vi: Không có

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Export
vi: Xuất

en: Preview
vi: Xem trước

en: Update
vi: Cập nhật

en: Add
vi: Thêm

en: Format
vi: Định dạng

en: Unknown
vi: Không rõ

en: User
vi: Người dùng

en: Create
vi: Tạo

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Published
vi: Đã công bố

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Updated date
vi: Ngày cập nhật

en: Object
vi: Đối tượng

en: Info
vi: Thông tin

en: Identifier
vi: Định danh

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Identification
vi: Định danh

en: The date the node was posted.
vi: Ngày khởi tạo node.

en: Administrative description
vi: Mô tả dành cho quản trị
