Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: user
ar: المستخدم

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Preview
ar: معاينة

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Format
ar: التنسيق

en: Unknown
ar: غير معروف

en: User
ar: مستخدم

en: Create
ar: إنشاء

en: Module
ar: الوحدة

en: Custom
ar: مخصّص

en: Published
ar: منشور

en: Items
ar: عناصر

en: Owner
ar: المالك

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Info
ar: معلومات

en: Identifier
ar: المعرف

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: The date the node was last updated.
ar: تاريخ تحديث العقدة.

en: Bundles
ar: حزم

en: Identification
ar: التمييز

en: The date the node was posted.
ar: تاريخ نشر العقدة.

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: Entities
ar: الكيانات
