Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Preview
fr: Aperçu

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Unknown
fr: Inconnu

en: User
fr: Utilisateur

en: Create
fr: Créer

en: Creation date
fr: Date de création

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Published
fr: Publié

en: Items
fr: Éléments

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Object
fr: Objet

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Machine name
fr: Nom système

en: The date the node was last updated.
fr: Date de dernière mise à jour du nœud.

en: Bundles
fr: Types

en: The date the node was posted.
fr: La date à laquelle le nœud a été posté.

en: Edit @type
fr: Modifier @type

en: Administrative description
fr: Description pour l'administration

en: Entities
fr: Entités

en: Add new entity
fr: Ajouter une entité

en: Copy to clipboard
fr: Copier dans le presse papier

en: Unique identifier
fr: Identifiant unique

en: Add bundle
fr: Ajouter un paquet (bundle)
