Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to gl translation catalogue (38 entries)

en: user
gl: usuario/a

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Edit
gl: Editar

en: None
gl: Ningún

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Preview
gl: Vista previa

en: Update
gl: Actualizar

en: Add
gl: Engadir

en: Format
gl: Formato

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: User
gl: Usuario/a

en: Create
gl: Crear

en: Module
gl: Módulo

en: Creation date
gl: Data de creación

en: Custom
gl: Personalizado

en: Published
gl: Publicado

en: Items
gl: Elementos

en: Owner
gl: Propietario

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: Info
gl: Información

en: Identifier
gl: Identificador

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Identification
gl: Identificación

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: Administrative description
gl: Descrición administrativa

en: Entities
gl: Entidades
