Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Create
hi: बनाएँ

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Info
hi: जानकारी

en: Identifier
hi: पहचान

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Bundles
hi: बंडल

en: Identification
hi: पहचान

en: Copy to clipboard
hi: क्लिपबोर्ड में कॉपी
