Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Format
it: Formato

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Create
it: Crea

en: Module
it: Modulo

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Items
it: Elementi

en: Owner
it: Proprietario

en: Updated date
it: Data modifica

en: Info
it: Informazioni

en: Identifier
it: Identificativo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: The date the node was last updated.
it: La data in cui il nodo è stato aggiornato l'ultima volta.

en: Bundles
it: Bundle

en: Identification
it: Identificazione

en: The date the node was posted.
it: La data in cui il nodo è stato inserito.

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Entities
it: Entità
