Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User
fa: کاربر

en: Create
fa: ایجاد

en: Module
fa: ماژول

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Owner
fa: مالک

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Info
fa: اطلاعات

en: Identifier
fa: هویت

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: The date the node was last updated.
fa: تاریخ آخرین به روزرسانی گره.

en: Entities
fa: موجودیت‌ها
