Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: user
pt: utilizador

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Format
pt: Formato

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Utilizador

en: Create
pt: Criar

en: Module
pt: Módulo

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Items
pt: Itens

en: Owner
pt: Proprietário

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Object
pt: Objeto

en: Info
pt: Informações

en: Identifier
pt: Identificador

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: The date the node was last updated.
pt: A data em que o nó teve a última atualização.

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Identification
pt: Identificação

en: The date the node was posted.
pt: A data em que o nó foi publicado.

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: Administrative description
pt: Descrição administrativa

en: Entities
pt: Entidades

en: Add new entity
pt: Adicionar nova entidade
