Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: user
sv: användare

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: Unknown
sv: Okänd

en: User
sv: Användare

en: Create
sv: Skapa

en: Module
sv: Modul

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Custom
sv: Anpassad

en: Published
sv: Publicerad

en: Items
sv: Poster

en: Owner
sv: Ägare

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Object
sv: Objekt

en: Info
sv: Information

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: The date the node was last updated.
sv: Datum då noden senast uppdaterades.

en: Bundles
sv: Paket

en: Identification
sv: Identifikation

en: The date the node was posted.
sv: Datum då noden skapades.

en: Edit @type
sv: Redigera @type

en: Administrative description
sv: Administrativ beskrivning

en: Render mode
sv: Renderingsläge

en: Entities
sv: Objekt
