Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Format
tr: Biçim

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: Create
tr: Oluştur

en: Module
tr: Modül

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Items
tr: Öğeler

en: Owner
tr: Sahibi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Info
tr: Bilgi

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: The date the node was last updated.
tr: Bu düğümün son güncellenme tarihi.

en: Bundles
tr: Paketler

en: Identification
tr: Kimlik

en: The date the node was posted.
tr: Bu düğümün gönderildiği tarih.

en: Edit @type
tr: @type düzenle

en: Administrative description
tr: Yönetsel açıklama

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala
