Object Oriented eXperience Objects (7.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: user
uk: користувач

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Format
uk: Формат

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User
uk: Користувач

en: Create
uk: Створити

en: Module
uk: Модуль

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Items
uk: Елементи

en: Owner
uk: Власник

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Object
uk: Об'єкт

en: Info
uk: Інформація

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: The date the node was last updated.
uk: Дата останньої зміни матеріалу.

en: Bundles
uk: Пакети

en: Identification
uk: Ідентифікація

en: The date the node was posted.
uk: Дата створення матеріалу.

en: Edit @type
uk: Редагувати @type

en: Administrative description
uk: Адміністративний опис

en: Entities
uk: Сутності

en: Copy to clipboard
uk: Скопіювати у буфер

en: Add bundle
uk: Додати пакет
