Yandex.Metrics (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Submit
hi: जमा करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Views
hi: द्रश्य

en: URL
hi: यूआरएल

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Roles
hi: भूमिका

en: Month
hi: माह

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hi: एक पॄष्ठ प्रति पंक्ति ड्रूपल पथों के रुप में डालें। '*' वर्ण एक वाईल्डकार्ड है। ब्लौग पॄष्ठ के लिये %blog और प्रत्येक व्यक्तिगत ब्लौग के लिये %blog-wildcard पथों के उदहरण है। %front मुख्य पृष्ठ है।

en: Today
hi: आज

en: Add to every page except the listed pages.
hi: सूचीबद्ध पृष्ठों को छोड़कर हर पृष्ठ पर जोड़ें.

en: Page specific tracking settings
hi: पृष्ठ विशिष्ट ट्रैकिंग सेटिंग

en: An error has occurred.
hi: एक त्रुटि हुई

en: Visits (%)
hi: विजिट्स (%)

en: New Visitors
hi: नए विजिटर्स
