Yandex.Metrics (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Submit
hu: Beküldés

en: Save
hu: Mentés

en: Views
hu: Nézetek

en: URL
hu: Webcím

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Month
hu: Hónap

en: Week
hu: Hét

en: here
hu: ide

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Today
hu: Ma

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: Add to every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Add to the listed pages only.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Role specific tracking settings
hu: Szerepköröktől függő követő beállítások

en: Add tracking for specific roles
hu: Követőkód megjelenítése bizonyos szerepkörök számára

en: Page specific tracking settings
hu: Oldalaktól függő követő beállítások

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Page Views
hu: Oldalmegtekintések

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).
