Yandex.Metrics (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Submit
fa: ثبت

en: Save
fa: ذخیره

en: Views
fa: نماها

en: URL
fa: نشانی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Month
fa: ماه

en: here
fa: اینجا

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Today
fa: امروز

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Add to every page except the listed pages.
fa: افزودن به همه صفحات به جز صفحات فهرست شده.

en: An error has occurred.
fa: خطایی رخ داده است.

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: Popular content
fa: محتوای محبوب
