Yandex.Metrics (7.x-1.6) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: Pages
pl: Strony

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Save
pl: Zapisz

en: Roles
pl: Role

en: Month
pl: Miesiąc

en: Week
pl: Tydzień

en: here
pl: tutaj

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Front page
pl: Strona główna

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Usage
pl: Użycie

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: Reports
pl: Raporty

en: Phrase
pl: Fraza

en: Add to every page except the listed pages.
pl: Dodaj do każdej strony z wyjątkiem wymienionych.

en: Add to the listed pages only.
pl: Dodaj tylko na wymienionych stronach.

en: Role specific tracking settings
pl: Ustawienia śledzenia w zależności od roli

en: Add tracking for specific roles
pl: Dodanie śledzenia dla określonych rang

en: Page specific tracking settings
pl: Ustawienia śledzenia specyficzne dla strony

en: Visitors
pl: Odwiedzający

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: Add to the selected roles only
pl: Dodaj tylko do wybranych ról

en: Add to every role except the selected ones
pl: Dodaj do każdej roli poza wybranymi

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
pl: Jeśli żadna z ról nie jest wybrana, wszyscy użytkownicy będą śledzeni. Jeśli użytkownik ma jakiekolwiek role zaznaczone, to tylko ci użytkownicy będą śledzeni (lub wykluczeni, w zależności od ustawień powyżej).

en: About the module
pl: O module

en: Installing counter
pl: Instalacja licznika

en: Configuring reports
pl: Konfigurowanie raportów
