Yandex.Metrics (7.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Submit
ar: إضافة

en: Language
ar: اللغة

en: Save
ar: حفظ

en: URL
ar: العنوان URL

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Month
ar: بالشهر

en: Week
ar: بالأسبوع

en: here
ar: هنا

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Number of views
ar: عدد مرات العرض

en: Reports
ar: التقارير

en: Visitors
ar: الزوار

en: Configuring cron
ar: إعداد مجدول الأعمال (كرون)
