Yandex.Metrics (7.x-2.0-beta2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Submit
tr: Gönder

en: Language
tr: Dil

en: Save
tr: Kaydet

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Roles
tr: Roller

en: Month
tr: Ay

en: Week
tr: Hafta

en: here
tr: buraya

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: Front page
tr: Ana sayfa

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Usage
tr: Kullanım

en: Number of views
tr: Gösterim sayısı

en: Authorization
tr: Yetkilendirme

en: Reports
tr: Raporlar

en: Add to every page except the listed pages.
tr: Listelenenler hariç tüm sayfalara ekle.

en: Add to the listed pages only.
tr: Sadece listelenen sayfalara ekle.

en: Add tracking for specific roles
tr: Belirli rollere takip ekle

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: Configuring cron
tr: Dönemsel görevlerin (cron) ayarlanması

en: Add to the selected roles only
tr: Sadece seçili rollere ekle

en: Add to every role except the selected ones
tr: Seçilenler hariç tüm rollere ekle

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
tr: Eğer hiç rol seçilmezse tüm kullanıcılar izlenir. Eğer bir kullanıcı seçili role sahipse, o kullanıcı izlenir (ya da seçtiğiniz ayara göre, izlenmez).
