Yandex.Metrics (7.x-2.0-beta3) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Submit
da: Indsend

en: Language
da: Sprog

en: Save
da: Gem

en: Page title
da: Sidetitel

en: Roles
da: Roller

en: Month
da: Måned

en: Week
da: Uge

en: here
da: her

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Front page
da: Forside

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Usage
da: Brug

en: Others
da: Andre

en: Number of views
da: Antal visninger

en: Reports
da: Rapporter

en: Add to every page except the listed pages.
da: Tilføj til alle sider undtagen de nævnte.

en: Add to the listed pages only.
da: Tilføj kun til de nævnte sider.

en: Role specific tracking settings
da: Indstillinger for rollespecifik sporing

en: Add tracking for specific roles
da: Tilføj sporing af specifikke roller

en: Page specific tracking settings
da: Indstillinger for sidespecifik sporing

en: Visitors
da: Besøgende

en: Configuring cron
da: Indstilling af cron

en: Add to the selected roles only
da: Tilføj kun til de valgte roller

en: Add to every role except the selected ones
da: Tilføj til alle roller undtagen de valgt

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
da: Hvis ingen af rollerne er valgt spores alle brugerne. Hvis en bruger har en af de valgte roller vil den pågældende bruger blive sporet (eller ikke, afhængigt af indstillingerne ovenfor).
