Yandex.Metrics (7.x-2.0-beta3) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Submit
id: Kirim

en: Language
id: Bahasa

en: Save
id: Simpan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Roles
id: Peran

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: here
id: di sini

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: Front page
id: Halaman depan

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: Usage
id: Penggunaan

en: Number of views
id: Jumlah ditampilkan

en: Reports
id: Laporan

en: Visitors
id: Para pengunjung

en: Configuring cron
id: Mengkonfigurasi cron
